4 Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy dla właścicieli firm

0 / 5

Your page rank:

Prowadzenie udanego biznesu wymaga podejmowania mądrych decyzji o wszystkim, od tego, kogo zatrudniasz, po to, jak wydajesz pieniądze. Istnieje wiele uzasadnionych wydatków na pokrycie, ale łatwo jest przepłacać w obszarach, które nie pomagają tobie lub Twojej firmie. Przeczytaj wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy 4 dla właścicieli firm, które pomogą Ci mądrze wydawać.

Mądre wydatki są kluczem do posiadania zrównoważonego biznesu. Oto cztery praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy dla właścicieli firm.

1. Mieć listę wszystkich subskrypcji i pozbyć się niektórych

Obecnie istnieją aplikacje, programy i inne rozwiązania zaprojektowane w celu zwiększenia produktywności i zwiększenia wydajności. Ponieważ mają automatyczne płatności miesięczne, łatwo jest się na nie zapisać, a następnie o nich zapomnieć. Ale te miesięczne opłaty szybko sumują się i kosztują setki-jeśli nie tysiące—w ciągu roku.

Zachowaj listę wszystkich usług subskrypcji, na które się zarejestrowałeś, wraz z miesięcznym (lub rocznym) kosztem. Przeglądaj listę co kwartał i pytaj, czy korzystałeś z tej platformy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jeśli nie, rozważ anulowanie konta. Te pieniądze łatwo pójdą gdzie indziej i prawie zawsze możesz zarejestrować się ponownie później, jeśli okaże się, że potrzebujesz tego programu.

Dodatkowo zbadaj tańsze opcje, które są bardziej odpowiednie dla Twojej firmy. Może nie warto płacić tysięcy dolarów za drogi program do edycji zdjęć, jeśli na przykład nie regularnie edytujesz zdjęć. Tańsza wersja z mniejszą liczbą funkcji może być równie skuteczna.

2. Rozważ alternatywy dla tradycyjnej reklamy

Nie musisz płacić ogromnych kwot, aby promować swoją firmę. Niektóre firmy korzystają z płatnych reklam online, ale wiele małych firm nie musi tego robić. Przeglądaj treści marketingowe lub filmy z YouTube, aby zwiększyć ruch na swojej stronie lub zastanów się, czy konto w mediach społecznościowych pozwoli Ci połączyć się z idealnymi klientami.

Marketing nadal kosztuje, ale nie musi być drogi. Dowiedz się, jakie drogi są najbardziej skuteczne w łączeniu cię z klientami i poświęć swój czas i pieniądze na marketing.

3. Wiedzieć, kiedy wydawać pieniądze

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale płacenie za zewnętrzną wiedzę może zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Wynajęcie prawnika do przeglądu umów może zapobiec nieporozumieniom, które prowadzą do pozwów sądowych. Rozmowa z księgowym o korzystaniu z ulg podatkowych może zaoszczędzić pieniądze w sezonie podatkowym.

Są chwile, kiedy warto iść sam, ale są też chwile, kiedy porady eksperta oszczędzają na dłuższą metę. Bądź wystarczająco elastyczny w kwestii wydatków, aby zapłacić za zewnętrzną ekspertyzę.

4. Redukcja wydatków biurowych

Ponieważ wielu pracowników pracuje obecnie w domu, a firmy wdrażają technologię umożliwiającą pracę zdalną, warto sprawdzić, w jaki sposób korzystasz z przestrzeni biurowej. Czy możesz przejść do pracy zdalnej i obniżyć czynsz? Czy można wdrożyć elastyczny harmonogram pracy, aby zaoszczędzić na narzędziach?

Dowiedz się, w jaki sposób przejście na pracę zdalną może zwolnić Twoje finanse, pozwalając ci ograniczyć wydatki biurowe, które nie są już konieczne.

Myśli końcowe

Jako właściciel firmy ważne jest, abyś wiedział, kiedy wydawać pieniądze, a kiedy je oszczędzać. Jeśli szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, rozważ alternatywy dla tradycyjnego marketingu, przejrzyj listę subskrypcji i sprawdź, czy jest to możliwe aby ograniczyć wydatki biurowe. Te kroki oszczędzania pieniędzy zwiększy Twoje finanse.

Skontaktuj się z nami

Kliknij poniższy link, aby zarezerwować bezpłatny czat z Sarah, aby dowiedzieć się więcej o 4 Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy dla właścicieli firm.

Zarezerwuj bezpłatną rozmowę discovery z Sarah