Doradztwo Cash Flow dla małych firm

0 / 5

Your page rank:

 

Solidne zarządzanie przepływami pieniężnymi ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia przetrwania Twojej firmy, ale nie każdy rozumie, czym jest przepływy pieniężne i jak nim zarządzać. To prawdopodobnie sprawia, że jest to główna przyczyna stresu dla właścicieli małych firm. W rzeczywistości badanie Capital One wykazało, że 42% właścicieli małych firm twierdzi, że zarządzanie przepływami pieniężnymi jest dla nich poważnym problemem. Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących przepływów pieniężnych dla małych firm, które będą przydatne w codziennej pracy.

Cash flow odnosi się do przepływu pieniędzy do iz firmy. Opiera się na ilości pieniędzy, które przynosisz minus kwota, którą wydajesz. Dodatnie przepływy pieniężne oznaczają, że przynosisz więcej niż wydajesz. Ujemny przepływ środków pieniężnych oznacza, że nie przynosisz wystarczająco dużo, aby pokryć swoje wydatki. Twoja firma może napotkać problemy, nie pobierając wystarczających opłat za towary lub usługi, mając klientów, którzy są chronicznie spóźnieni, aby zapłacić, zbyt szybko rośnie lub po prostu wydaje zbyt dużo pieniędzy.

Przepływy pieniężne mogą się różnić w ciągu roku, w zależności od cykli sprzedaży lub od tego, czy dokonałeś dużego zakupu. Oto trzy strategie, których możesz użyć, aby uzyskać kontrolę nad przepływem pieniężnym.

1. Poznaj swoją rentowność

Zarządzanie przepływami pieniężnymi jest świetne, ale nie pomoże ci, jeśli Twoja firma nie jest opłacalna. Zapoznaj się z każdym z produktów i usług, aby określić, ile wnoszą do Twojej firmy w porównaniu z tym, ile wydajesz, aby je zapewnić. Znajdź wszelkie nieefektywności w swoich procesach i wyeliminuj je, jeśli to możliwe. Dowiedz się, gdzie Twoja firma jest najbardziej opłacalna i gdzie masz do czynienia z przekroczeniami kosztów.

Podstawą solidnego przepływu środków pieniężnych jest zapewnienie, że oferujesz towary i usługi, które są opłacalne i pomagają osiągnąć Twoje cele, jednocześnie zmniejszając te, które negatywnie wpływają na twoje finanse. Może być konieczne zwiększenie cen, aby odzwierciedlić koszt sprzedanych towarów lub zaprzestanie sprzedaży produktów lub usług o niższej marży.

Podobnie, spójrz na swoich klientów. Czy są takie, które są niedoszacowane lub spędzają zbyt dużo czasu i energii na? Czy możesz zwiększyć ich opłaty lub znaleźć bardziej płacących klientów?

2. Napisz prognozę przepływów pieniężnych

Twoja prognoza przepływów pieniężnych (zwana również projekcją przepływów pieniężnych) przewiduje, jak Twoja firma będzie działać finansowo w określonym okresie. Dobrze jest mieć prognozę przepływów pieniężnych na rok, w podziale na kwartały i miesiące.

Projekcja uwzględnia Twoje przychody i wydatki w tych ustalonych okresach i pomaga dowiedzieć się, ile musisz zarobić w tym okresie, aby pokryć swoje wydatki. Może również umożliwić przewidywanie wszelkich nadchodzących problemów z przepływami pieniężnymi, takich jak wolniejsze okresy, które mogą wymagać zmniejszenia wydatków. Jeśli masz jakieś przewidywane produkty big-ticket, które musisz kupić lub planujesz rozszerzyć swoją działalność, Uwzględnij je w swojej prognozie.

Okresowo sprawdzaj swoją rzeczywistą pozycję gotówkową w stosunku do swojej projekcji, aby zobaczyć, jak sobie radzisz i czy musisz dokonać jakichkolwiek korekt.

3. Wykorzystaj technologię, aby być na bieżąco

Istnieje wiele rozwiązań programowych, które pomogą ci uzyskać wgląd w przepływy pieniężne Twojej firmy. Mogą one pomóc w tworzeniu prognoz i uzyskać w czasie rzeczywistym wgląd w to, jak radzi sobie Twoja firma. Informacje te mogą być następnie udostępniane menedżerom firmy, więc każdy ma pojęcie o tym, jak firma radzi sobie finansowo i gdzie strategie muszą zostać wprowadzone lub zmienione, aby przywrócić cię na właściwe tory.

Dodatkowo oprogramowanie do fakturowania i oprogramowanie do zarządzania projektamiware może być używany do zachęcania do szybszych, łatwiejszych płatności od klientów i utrzymywania projektów w budżecie. Poprawi to również przepływy pieniężne.

Myśli końcowe

Wielu właścicieli firm znaleźć zarządzanie przepływami pieniężnymi stresujące, ale z odrobiną informacji i planowania, a przy użyciu odpowiednich narzędzi, można mieć lepszy wgląd w sytuację finansową firmy. Te spostrzeżenia pomogą Ci podejmować lepsze decyzje dla Twojej firmy i uzyskać kontrolę nad przepływami pieniężnymi.

Skontaktuj się z nami

Kliknij poniższy link, aby zarezerwować bezpłatny czat z Sarah, aby dowiedzieć się więcej o przepływach pieniężnych w Twojej firmie.

Zarezerwuj bezpłatną rozmowę discovery z Sarah