Ile Gotówki Potrzebuje Moja Firma?

0 / 5

Your page rank:

Twoja firma potrzebuje gotówki. Gotówka jest tym, co utrzymuje twoją firmę w działaniu i umożliwia jej rozwój, więc powinieneś wiedzieć, ile gotówki potrzebuje Twoja firma, aby przetrwać. Chociaż wiele osób uważa, że odpowiedź jest związana wyłącznie z kosztami operacyjnymi, tak nie jest.

Nie ma jednego czynnika, który określa, ile gotówki każda firma musi mieć pod ręką. Gdzieś między 3-6 miesięcy kosztów operacyjnych jest dobry punkt odniesienia, aby rozpocząć, ale jest coś więcej niż to.

Oto kilka czynników, które określają, ile gotówki potrzebuje Twoja firma.

1. Twój dochód

Źródło dochodu pomaga określić, czy potrzebujesz więcej czy mniej gotówki. Jeśli twoje dochody nie są bardzo zdywersyfikowane—to znaczy, jeśli większość twoich dochodów pochodzi od jednego lub dwóch głównych klientów—musisz mieć więcej gotówki pod ręką. To dlatego, że jeśli twój główny klient cię opuści, nagle znajdziesz się ze znacznie mniej pieniędzy przychodzących.

Jeśli twoje dochody są zdywersyfikowane, będziesz w stanie lepiej wytrzymać utratę klienta, więc będziesz potrzebował mniej dostępnej gotówki. Ale jeśli większość twoich dochodów pochodzi z jednego źródła, musisz być przygotowany na niewielki dochód, jeśli odejdą.

Podobnie, jeśli Twoja firma ma inwestorów, mogą zażądać zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie. Musisz to pokryć.

2. Twoje wydatki

Przedsiębiorstwa zazwyczaj mają stałe koszty ogólne i zmienne koszty związane z kosztem sprzedanych towarów. Musisz wiedzieć, jak każdy z nich wpływa na ciebie przez kilka miesięcy, aby móc przygotować się do ich pokrycia.

Przejrzyj swoje sprawozdania finansowe za okres co najmniej sześciu miesięcy i upewnij się, że uwzględniasz okresy pracowite i wolne. Sprawdź, gdzie wydawane są Twoje pieniądze i ile średnio potrzebujesz, aby pokryć te wydatki.

3. Twoje aktywa

Płynność odnosi się do tego, jak łatwo można przekształcić aktywa w gotówkę. Akcje i obligacje można łatwo zamienić na gotówkę, podczas gdy sprzedaż nieruchomości i sprzętu często wymaga czasu i dlatego są mniej płynne.

Im bardziej płynne są Twoje aktywa, tym mniej gotówki będziesz potrzebować. Jeśli nie masz zbyt wielu płynnych aktywów, będziesz chciał mieć dostęp do większej ilości gotówki.

4. Twoja sytuacja wydatków

Twoja sytuacja wydatków opiera się na tym, ile twoich wydatków jest obowiązkowych, a ile uznaniowych—to znaczy, możesz działać bez tych wydatków. Jeśli masz wysoki odsetek obowiązkowych wydatków, będziesz potrzebować gotówki, aby je pokryć, jeśli czasy stają się trudne.

Uznaniowe wydatki można obniżyć bez znaczącego wpływu na biznes, oszczędzając pieniądze lub zwalniając je na obowiązkowe wydatki. Jeśli wydajesz $ 5,000 miesięcznie na posiłki dla pracowników, możesz łatwo zaoszczędzić te pieniądze, nie wychodząc na kilka miesięcy.

Im bardziej sztywne są Twoje wydatki, tym więcej gotówki będziesz potrzebować pod ręką.

Myśli końcowe

Ostatnim ważnym czynnikiem jest koszt alternatywny. Pieniądze pokrywają sytuacje awaryjne i przestoje, ale utrzymywanie zbyt dużej ilości pieniędzy w Banku oznacza, że tracisz inwestycje, które mogą budować twoje bogactwo i szybko zostać zamienione na gotówkę. Rozmowa z ekspertem finansowym może pomóc ci zrozumieć koszt alternatywny i czy potrzebujesz mniej lub więcej gotówki dostępnej dla ciebie.

Skontaktuj się z nami

Kliknij poniższy link, aby zarezerwować bezpłatny czat z Sarah, aby dowiedzieć się, ile gotówki potrzebuje Twoja firma.

Zarezerwuj bezpłatną rozmowę discovery z Sarah