Jak zbudować skuteczny Plan finansowy dla Twojej firmy

0 / 5

Your page rank:

Każda firma potrzebuje planu finansowego. Twój plan finansowy umożliwia monitorowanie i przeglądanie przepływów pieniężnych, dokonywanie korekt wydatków i przewidywanie nadchodzących problemów finansowych. Może również sprawić, że będziesz bardziej przygotowany do żądania finansowania lub znalezienia inwestorów, dzięki czemu możesz wnieść więcej pieniędzy do swojej firmy. Przeczytaj skuteczny plan finansowy dla swojej firmy, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wyznaczasz swoje cele.

Chociaż wielu właścicieli firm zdaje sobie sprawę, że planowanie finansowe jest ważne, często jest pomijane. Bez planu finansowego możesz jednak znaleźć swoją firmę, która nie zarabia pieniędzy, których się spodziewałeś—lub możesz skończyć z nieprzewidzianymi wydatkami i nie ma możliwości ich opłacenia.

Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby zbudować skuteczny plan finansowy dla Twojej firmy.

1. Wyznacz swoje cele

Musisz wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja Firma i gdzie chcesz, aby móc opracować strategię finansową, aby iść do przodu. Przynajmniej raz w roku zadawaj sobie ważne pytania, abyś mógł zaplanować to, co nadejdzie. Wśród pytań, które należy zadać:

  • Czy muszę rozszerzać lub rozwijać swoją firmę (pod względem personelu, lokalizacji lub towarów i usług)?
  • Czy muszę dokonywać dużych zakupów sprzętu?
  • Jakie zasoby mogę kupić w tym roku?
  • Jak jakiekolwiek zakupy lub rozszerzenia wpłyną na moje przepływy pieniężne?
  • Jakie korekty mogą być potrzebne, aby rozwiązać te wydatki?

2. Zrozum swoje przepływy pieniężne

Aby zbudować skuteczny plan finansowy dla swojej firmy, musisz zrozumieć swoje przepływy pieniężne. Twoje przepływy pieniężne to przepływ gotówki do i z Twojej firmy. Jeśli masz więcej pieniędzy przychodzących niż wychodzi, masz dodatnią sytuację przepływów pieniężnych i są w stanie pokryć swoje wydatki. Jeśli więcej pieniędzy wychodzi niż przychodzi, jesteś w sytuacji ujemnych przepływów pieniężnych i trzeba przynieść więcej pieniędzy.

Zrozumienie przepływów pieniężnych-w tym cykli sprzedaży-pomoże Ci zbudować plan dla Twojej firmy. Jeśli Twoja firma jest sezonowa, na przykład, pomaga wiedzieć, kiedy i na jak długo spada sprzedaż, dzięki czemu możesz zaplanować te okresy. Możesz również przewidzieć, kiedy sprzedaż będzie wyższa i będziesz miał dodatkowe pieniądze, aby odłożyć na wydatki awaryjne.

Pamiętaj, że przepływy pieniężne i rentowność to nie to samo. Twoja firma może być opłacalna, ale jeśli żaden z Twoich klientów nie płaci ci na czas, nie będziesz mieć niezbędnych przepływów pieniężnych, aby utrzymać się na powierzchni.

3. Tworzenie projekcji sprzedaży

Ważną częścią planu jest projekcja sprzedaży. Jest to związane z prognozą przepływów pieniężnych, ale koncentruje się na sprzedaży. Daje wgląd w każdy segment Twojej firmy, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć, która z Twoich ofert przynosi najwyższą sprzedaż. Na przykład, jeśli prowadzisz siłownię, możesz podzielić swoje prognozy sprzedaży na różne typy członkostwa.

Prognozując sprzedaż, upewnij się, że uwzględniasz koszt sprzedanych towarów, dzięki czemu możesz określić prognozowaną marżę wzrostu. Te informacje pomogą Ci określić, która z Twoich ofert jest najbardziej opłacalna, a która powinna zostać zmieniona, aby zwiększyć twoje zyski.

4. Porozmawiaj z ekspertem

Nie jest ważne, abyś miał wszystkie odpowiedzi dla swojej firmy, ale musisz być gotów porozmawiać z ludźmi, którzy mają potrzebne informacje. Gdy już poznasz swoją obecną sytuację i cele, porozmawiaj z księgowym lub ekspertem finansowym, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje kolejne kroki.

Eksperci mogą Ci pomócake poczucie swojej sytuacji finansowej i jak iść do przodu-czy to jest najlepsze wykorzystanie zysków lub uzyskanie się z sytuacji ujemnych przepływów pieniężnych. Mogą zaoferować Ci skuteczne rozwiązania, których możesz nie brać pod uwagę, lub pomóc zrewidować plan, aby był bardziej realistyczny.

5. Monitoruj swoje postępy

Przez cały rok przyjrzyj się swojemu planowi i prognozom, aby upewnić się, że nadal jesteś na dobrej drodze. Jeśli wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami, świetnie. Jeśli nie, sprawdź, w jaki sposób możesz rozwiązać sytuację, zanim problemy finansowe staną się niewykonalne.

Myśli końcowe

Tworzenie planu finansowego może wydawać się przytłaczające, ale mając jasny obraz swoich celów, obecnej sytuacji i postępów, możesz napisać skuteczny plan finansowy, który zwiększa Twoje szanse na sukces.

Skontaktuj się z nami

Kliknij poniższy link, aby zarezerwować bezpłatny czat z Sarah, aby dowiedzieć się, jak zbudować skuteczny plan finansowy dla swojej firmy.

Zarezerwuj bezpłatną rozmowę discovery z Sarah