Deklaracje podatkowe – jakie mają znaczenie dla Twojej firmy?

Deklaracje podatkowe
0 / 5

Your page rank:

Jeśli planujesz złożyć podatek dochodowy, ten artykuł jest dla Ciebie. Płacenie podatków jest najważniejszym aspektem życia każdego człowieka, ponieważ pomaga korzystać z wielu korzyści, które oferuje rząd. Jednocześnie pomaga to gospodarce kraju rozwijać się i tworzyć więcej możliwości dla ludności.

Różne kraje mają różne systemy podatkowe i deklaracje podatkowe, niektóre mogą być niższe, a niektóre kraje pobierają ogromne kwoty w formie podatków. Najpierw będziemy mieli trochę wprowadzenia na temat kanadyjskiego systemu podatkowego, a później omówimy inne ważne tematy związane z wypełnianiem podatków w szczegółach.

Wprowadzenie do kanadyjskiego systemu podatkowego:

Jak wszyscy mówią, Kanada jest najlepszym miejscem, aby doświadczyć jakości życia i każdego roku Kanada otwiera swoje podwoje dla tysięcy imigrantów, zapraszając ich do kraju, ponieważ chce stworzyć lepszą gospodarkę, pomagając imigrantom założyć wiele firm i stworzyć lepsze możliwości zatrudnienia dla ludności swojego kraju.

Obywatel lub imigrant w Kanadzie

Jeśli jesteś obywatelem Kanady lub kanadyjskim imigrantem, który pracuje w kraju i otrzymuje wynagrodzenie, powinieneś złożyć podatek dochodowy i nie masz możliwości ubiegania się o to od rządu, że zrobi to za Ciebie.

Ale jeśli jesteś właścicielem firmy lub samozatrudnionym i zarabiasz samodzielnie, to masz szczęście. Po prostu zostań z nami, aby uzyskać dobre informacje na temat składania podatków w szczegółach.

Różne rodzaje podatków w Kanadzie

W Kanadzie możemy zobaczyć dwa rodzaje podatków, są to podatki federalne i prowincjonalne. Podatek federalny będzie taki sam dla każdego obywatela, ale podatek prowincjonalny będzie inny w zależności od prowincji.

Zrozumienie podatku progresywnego:

Najpierw zobaczmy, jak działa podatek progresywny, a następnie omówimy go szczegółowo.

Załóżmy dwa plany podatkowe:
0$ – 48,535$ = 15% podatku
48,535$ – 97,069$ = 20% podatku

Pomyśl tylko, że jesteś zatrudniony i otrzymujesz payslip w wysokości 75,000$, a następnie:

  • Pierwsze 48,535 jest obliczana z 15% podatku, który jest 7,280$
  • Pozostałe 26,465 jest obliczana z 20% podatku, który wynosi 5,293$
  • Całkowity podatek wyniesie 7,280+5,293 = 12,573$

Jeśli zarabiasz 75,000$, nie jesteś bezpośrednio obciążony 20% podatkiem, i możesz postęować zgodnie z systemem progresywnego opodatkowania. Obliczasz i płacisz wyżej wymienioną kwotę, która wynosi 12,573$. Jeśli jesteś bezpośrednio obciążony 20% na 75,000$, musisz zapłacić 15,000 $ jako podatek. Więc tutaj oszczędzasz prawie 2500$ podatku federalnego z powodu progresywnego systemu podatkowego.

Załóżmy, że jesteś w Mississauga, który jest w Ontario. A wraz z tym podatkiem Federalnym, musisz również zaplanować przygotowanie podatkowe w Mississauga, które nazywa się podatkiem prowincjonalnym. Ten podatek Prowincjonalny będzie zgodny ze stawką podatkową prowincji Ontario.

Powyższy system podatkowy dotyczy zarówno pracowników, jak i firm, jednak w tym przypadku większą korzyść mają właściciele firm, którzy są gotowi złożyć zeznania podatkowe dla swojej firmy. Jeśli jesteś normalnym pracownikiem, otrzymasz świadczenia z ubezpieczenia medycznego, edukację dla swoich dzieci i inne świadczenia.

Korzyści z wypełniania deklaracji podatkowych

  • Lepszy ranking finansowy:

Jeśli zarabiasz 1,00,000$ w swojej firmie i składasz deklaracje podatkowe na czas instytucje finansowe, takie jak banki i instytucje udzielające pożyczek uznają Cię jako osobę o najlepszych wynikach finansowych. I nie mają nic przeciwko udzielaniu Ci pożyczek w dowolnym momencie.

Można skorzystać z ogromnych ilości kredytów z banków z bardzo małymi odsetkami w porównaniu do innych, jeśli masz lepsze wyniki finansowe.

  • Przedsiębiorcy mogą odliczać wydatki:

Jeśli jesteś pracownikiem i zarabiasz 1,00,000 rocznie, powinieneś zapłacić podatek rządowy za wszelką cenę. Ale w biznesie, to nie będzie ten sam scenariusz. Z tego 1,00,000$ możesz wykluczyć wszystkie wydatki poniesione w działalności gospodarczej, a podatek jest płacony od pozostałej kwoty. Tak, że im mniejsza podstawa opodatkowania, tym mniejszy podatek płacisz rządowi.

Oto dwie główne korzyści płynące z terminowego płacenia lub składania podatków. Istnieje wiele innych małych korzyści, ale te są najważniejsze z nich, o których każdy powinien pamiętać.

Wiele osób twierdzi, że podatki w Kanadzie są zbyt duże, ale księgowi zajmujący się podatkami mogą pomóc, jeśli dokładnie wszystko zaplanujesz. Jeśli przyjmiesz sugestie od doświadczonej firmy, może ona przejrzeć Twoje dane finansowe i poinformować Cię o obszarach gdzie możesz zaoszczędzić i tym jak płacić podatki.

Wniosek

Płacąc podatki na czas, bezpośrednio zwiększasz siłę kraju (nawet jeśli to nie jest Kanada), gdzie otrzymujesz natychmiastowe korzyści od rządu, a jednocześnie pośrednio wzmacniasz przyszłe pokolenia poprzez systematyczne płacenie podatków. Dlatego zalecamy składanie podatku dochodowego co roku.